Baner pisarze
POWRÓT

Honoré de Balzac
2013

Honoré de Balzac - przybory do pisania firmy Montblanc z serii "Pisarze". Wydane w roku 2013

Honoré de Balzac ( Honoriusz Balzak ) W 2013 roku firma Montblanc postanowiła uhonorować pisarza i dramaturga Honoriusza Balzaka (1799 - 1850) autora monumentalnego cyklu powieściowego Komedia ludzka (La comédie humaine). Podziwiany za przedstawienie XIX wiecznego społeczeństwa z jego złożonymi charakterami. Realistycznym opisem różnych środowisk i przedmiotów, które tworzyły ten szybko zmieniającym się świat.
Limitowana edycja odzwierciedla istotne etapy życia Balzaka ale nie tylko. Główną inspiracją przy projektowaniu tego arcydzieła był Dandyzm - wyszukana, często przesadna, elegancja w sposobie bycia i zachowaniu. Charakteryzujący się szczegółową dbałością o strój i nienaganne maniery, kurtuazją, nonszalancją i ekstrawagancją. Był w środowisku XIX wieku wyrazem buntu wobec mieszczańskiej rzeczywistości.
Balzak uosabiany jest z estetyczną dekadencją i indywidualną elegancją.
Korpus pióra wykonany jest z cennej czarnej żywicy polakierowanej na szary kolor w taki sposób aby odzwierciedlić fason i kolor fraka i spodni noszonych przez paryskich elegantów.
Balzak uwielbiał spacerować po Paryżu i nieodłącznym atrybutem tych spacerów była laska bogato zdobiona. Zdobienia te odzwierciedla clip pióra na którym umieszczono turkusy w tak charakterystycznym wzorze. Pierścienie na skuwce pióra i korpusie długopisu odnoszą się do różnych klas społecznych. Górny – pozłacany reprezentuje szlachtę, środkowy platynowany – burżuazję a dolny na korpusie prosty – niższe warstwy społeczne. Rodowana dwukolorowa stalówka z 18 kt. złota. Z wygrawerowanymi inicjałami, którymi parafował pisma jako pisarz, drukarz i wydawca.

Wyprodukowano:
10 000 szt. - piór wiecznych
14 500 szt. - długopisów
  8 400 szt. - piór kulkowych
  1 800 szt. - kompletów pióro+długopis+ołówek
Ołówki dostępne tylko w kompletach.


Balzac (2013)
Honoré de Balzac pióro wieczne.

Balzac (2013)
Honoré de Balzac pióro wieczne

Balzac (2013)
Honoré de Balzac pióro wieczne

Balzac (2013)
Honoré de Balzac pióro wieczne, roller, długopis i ołówek.

Balzac (2013)
Korpus pióra wykonany jest z cennej czarnej żywicy polakierowanej na szary kolor w taki sposób aby odzwierciedlić fason i kolor fraka i spodni noszonych przez paryskich elegantów. Pierścień sybolizuje niższe warstwy społeczne.

Balzac (2013)
Skuwka z dwoma pierścieniami, górny symbolizuje szlachtę, dolny burżuazję.

Balzac (2013)
Górny pierścień ozdobiony turkusami ułożonymi w charakterystyczny wzór z laski Balzaka.

Balzac (2013)
Bogato zdobiona laska Balzaka.

Balzac (2013)
Rodowana dwukolorowa stalówka z 18 kt. złota. Z wygrawerowanymi inicjałami H B

Balzac (2013)


POWRÓT

Prosimy o kontakt pod nr tel.:
0-22-640-14-71
e-mail: tompi@tompi.com.pl